Hakkımda

Hasan ÇOBAN | Official Page

Uzun yolculukların başlangıcı zahmetli ve çileli oluyor. Hayatın yükü bazen ağır olur, kimi zaman isyanı doğursa da çileli hayat mücadelesi, kimi zaman da çığlık çığlık söylenen duygularla, şarkı ve türkülere dökülüyor.

Bazen Aşk’tan bazen hayattan bahsederek yoğruluyor dizeler. İşte ben daha çok AŞK ile çıktığım bu serüvene “iyi ki çıkmışım” diye haykıracak kadar çok mutluyum.

Tabi ki sizlerin sayesinde… 1987 yılında GAZİANTEP’te doğup, müzisyen bir ustanın (Fevzi Çoban) oğlu olmamında verdiği şansla çekirdekten atıldım bu serüvene. Ailemde sesi güzel ve türküye sevdalı çok fazla insanın var olması da başka bir artı kattı sanat yaşamıma.

Sanırım başka bir iş yapmak çokta mantıklı olmayacaktı. Zira çok küçük yaşlarda; düğünler,eğlenceler,dost meclisinde misafirlikler derken ,çıraklıktan yetişme tabiri ile başlamıştı benim yolumu çizmeye kader. Ve bana düşen şimdi Allah’ımın bana bahşettiği sesi daha geniş kitlelere duyurmak hedefiyle ilerlemek oldu. Askere gitmeden önce Amatör olarak hazırladığım, sözü / müziği bana ait ve albümün çıkış şarkısı olan UTAN 2013 yılında sevenlerimle beni buluşturan ilk göz ağrım oldu. Müzik serüvenimin ilk göz ağrısı olan ‘’UTAN’’ albümüm ,kısa sürede geniş bir kitleye yayıldı ve bu heyacanla beni hemen 2. albümü yapmaya yönlendirdi. Hemen arkasından asker dönüşü çıkardığım 2.albümüm YALANCI biraz daha tanınırlığımı arttırdı, 3.4.5.6.ve 7. albümü yaparak beni daha çok sevenlerimle buluşturdu. Konserler, etkinlikler hemen arkasından süre gelen TV ve Radyo programları yaptım. Artık kendi kabuğuma sığamaz oldum ve kendimi daha da eğitmek istiyordum. Ve bu heyecanla doğup,büyüdüğüm şehirden ayrılarak İstanbul’da bu işe yüreğini vermiş ve ismini saymakla bitiremeyeceğim ustalarla türkü söylemeye, onların yanında sahne almaya başladım. Her yeni gün kendime yeni deneyimler katarak ve öğrendiklerimi hayata geçirerek sizlerin huzuruna daha da başarılı olmak tek hedefimdi.

Birbirinden kıymetli ve bu işe ömrünü adamış ustalarla yepyeni bir albüm için 2013 yılında stüdyoya girdik. Yine sözü ve müziği bana ait olan ‘’SENİ SEVİYORUM’’ albümümle bir kez daha huzurunuzda oldum. Artık işimin daha da zor olduğunu hissediyordum. Sesim ve duygumla beni yüreğinde hisseden siz değerli dinleyecilerimin hayatlarının bir köşesinde olmaya başladım. Bu sebeple verdiğim emeğin , göstermiş olduğum titizliğin ,sizin karşınızda eksik olduğunu hissederek her zaman daha da fazla emek verdim. Tükiye’nin birçok ilinde ve ülkemin farklı kültürlerinde ki sevenlerimle canlı sahnelerle buluşma şansım oldu. Almanya, Hollanda, Fransa, İngiltere ve birçok Avrupa ülkesinde gurbetçi dostlarımızla buluşmaya başladım. Bu serüvenime hız kemeden devam ediyorum. Yepyeni eserler , klipler ve programlarla yüreğinize misafir olmaya devam edeceğim.

Bu uzun yolculuğumda beni yalnız bırakmayan ve hep destekçim olan başta aileme ve beni her zaman özel hissettiren siz değerli dostlarıma sonsuz teşekkür ederim.

İyi ki hayatımdasınız… Hepinizi çok seviyorum….

Menajerlik

Dilerseniz aşağıdaki numara üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

+90 541  507 88 90